Korty ziemne Osieczów, gmina Osiecznica. Ośrodek POD SOSNAMI Osiecznica. - Tenis Osieczów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kort ziemny

Opis kortu ziemnego
Na kortach o nawierzchni z mączki ceglanej  piłka odbija się wyżej i z mniejszą prędkością, ponieważ nawierzchnia jest szorstka. Zawodnik ma więcej czasu, aby dobiec do piłki i dobrze się ustawić.
Wymiany piłek na korcie ziemnym trwają z reguły dłużej niż na innych nawierzchniach. Gracz, aby uzyskiwać dobre wyniki na takim korcie, musi wykazać się dużą wytrzymałością i cierpliwością. Musi przygotować się psychicznie na dłuższy mecz i odpowiednio wykorzystywać przerwy w grze, aby zregenerować siły.


Wysoki poziom amortyzacji dla stawów podczas poruszania się na korcie sprawia że na  korcie o nawierzchni  z mączki ceglanej  jest znikoma urazowość i niski poziom kontuzji graczy. Nawierzchnia z mączki  jest najzdrowsza.
Piłka w wyniku kontaktu z nawierzchnią z mączki ceglanej  traci ok. połowy swojej prędkości co jest bardzo korzystne zwłaszcza dla początkujących graczy.  Piłka ponadto odbija się wyżej od podłoża niż na innych kortach .Wymiany piłek  na kortach ziemnych trwają zazwyczaj dłużej niż na pozostałych nawierzchniach.
Ważną zaletą wychowawczą  szczególnie dla bardzo młodych ludzi jest fakt że na korcie ziemnym należy utrzymywać  porządek, oczywiście wszystkie inne prace utrzymaniowe zostaną wykonane przez obsługę kortu.Reasumując można przytoczyć opinię zasłyszana od osób grających w tenisa że:

     Korty naturalne są najlepsze dla tenisistów - korty sztuczne są wygodne dla organizatorówOśrodek Pokoje


Kameralny Ośrodek tenisowo-rekreacyjny położony w Borach Dolnośląskich  na skraju lasu w Obszarze Natura 2000.

Lokalizacja ośrodka Tenis "Pod Sosnami"

 Kliczków 5 km
 Osiecznica 6 km
 Bolesławiec 12 km
 Wrocław 130 km


Lokalizacja:

Osieczów 37 gmina Osiecznica, powiat Bolesławiecki


Kontakt:

tel. 604 419 887
biuro@tenis-osieczow.pl


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego